Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı internette gösterilen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Bizim için web tasarım bir yazılım geliştirmenin dışında kullanıcı deneyimi ve marka kimliği demektir. Yanlış açıklamalar, kalitesiz görseller, kullanışsız menüler web sitenizin trafiğini düşürmekle kalmayıp marka imajına da zarar verecektir.

Web tasarımın genel unsurları; görünüm, düzen ve içeriktir. Görünüm, kullanılan renkler, yazı tipi ve görsellerle ilgilidir. Düzen, bilgilerin nasıl yapılandırıldığını ve kategorilere ayrıldığını gösterir. İyi bir web tasarımının kullanımı kolaydır, estetik açıdan hoştur ve web sitesinin hedef kitlesine ve marka kimliğine uygundur.

Web tasarımda en etkili yöntem basitliğe odaklanmaktır böylece kullanıcıların dikkatini dağıtabilecek veya kafalarını karıştırabilecek hiçbir yabancı bilgi ve görsel görünmez. Tasarımda sadelik kullanıcıların bilgiye ulaşmasını veya ürünleriniz incelemesini kolaylaştırır.

Web tasarımında amaç kullanıcının en hızlı yoldan bilgiye ulaşmasını sağlamak ve markanın imajını doğru yansıtmaktır.

Web tasarımı hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus sadece masaüstü cihazlar için yapılmıyor olmasıdır. Mobil cihazlar, tabletler, notebooklar gibi tüm cihazlarda ve tarayıcılarda aynı görüntü ve içeriği sunmak gerekmektedir. Web sitenizin tüm cihazlarda nasıl göründüğünü gösteren web siteleri mevcuttur, bunlardan en sık kullanılanı Browserstack sitesidir.

Web siteniz hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da site hızıdır. Sitenizin hızı site trafiğini, ziyaretçilerin site de geçireceği süreyi ve google sıralamanızı etkilemektedir. Günümüzde site trafiğinin yarısından fazlasını mobil cihazlardan gelen ziyaretçiler oluşturmaktadır. Bunu göz önünde bulundurursak web tasarımı yapılırken mobil cihazlar için ekstra optimizasyon yapılması faydalı olacaktır. Sitenizin hızını test edebileceğiniz bazı araçlar mevcuttur, bunlardan en sık kullanılanı Google PageSpeed Insights web sayfasıdır. Google PageSpeed üzerinden hem mobil hem de masaüstü site hızınızı test edebilirsiniz.

 

Adana Web Tasarım

Adana Web Tasarım firmaları arasında yer alan Interkey, 2003 yılından beri yüzlerce web sitesini tasarlamış ve yayına almıştır. Hazırladığımız web tasarımlarından bazılarını buraya tıklayarak görebilirsiniz. Interkey, web tasarım hizmetinin yanısıra Sosyal Medya Yönetimi, E-ticaret Sitesi Yönetimi ve Google Ads Yönetimi hizmetlerini de vermektedir.

[Bölüm]

[kürek çekmek]

[col span__sm = “12”]

[ux_products style = “bounce” column = “3” depth = “1” depth_hover = “3” slider_nav_style = “basit” slider_nav_position = “orada” slider_bullets = “true” auto_slide = “7000” cat = “15,87,93 “ürünler =” 12 “sipariş =” rand “

[/ Col]

[/kürek çekmek]

[/Bölüm]